Telefon: (0-22) 628-53-48, 607 373 127     E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Metody nauczania

Certyfikaty z angielskiego i metody nauczania

Nauka języka angielskiego w szkole Metodystów oparta jest o najskuteczniejsze metody i koncepcje lingwistyczne. Ze słuchaczami naszej szkoły nie pracujemy jednak wedle z góry ustalonych reguł. To metoda jest dopasowana do oczekiwań studenta, nie odwrotnie. Mamy na uwadze wiedzę, z którą przychodzi do nas słuchacz, jego potrzeby, wiek czy indywidualne uzdolnienia i upodobania. Nauka angielskiego w szkole Metodystów opiera się na połączeniu metody komunikatywnej z mnogością technik pochodzących z różnych sposobów nauczania języka. Audio-lingwalny dryl jest pomocny, gdy chcemy wypracować automatyzm reakcji językowej w określonych sytuacjach. Nauczanie syntagmatycznych i paradygmatycznych struktur gramatycznych jest nieodzowne, aby wyposażyć studenta w ogólną wiedzę, jak poprawnie tworzyć zdania. Metoda "całkowitego zanurzenia" jest niezbędna, gdy chcemy uaktywnić lingwistyczną intuicję i wyobraźnię studenta. Korzystamy również z niektórych elementów metody kognitywnej, kiedy to nasi studenci mają możliwość twórczego zastosowania niektórych reguł, uczenia się na błędach, interpretowania znaczeń w relacji do rzeczywistości pozajęzykowej i transformowania zdań. Są też okoliczności usprawiedliwiające sięgnięcie do sprawdzonej metody gramatyczno-tłumaczeniowej. W takich okolicznościach metafory językowe zawarte w obcym języku możemy przełożyć na kategorie języka ojczystego.

Nauka angielskiego w Warszawie odbywa się w wybrane przez studenta dni tygodnia od 15 do 20. Prowadzimy kursy przygotowawcze do matury. Można u nas przygotować się do egzaminów pozwalających uzyskać certyfikaty z angielskiego - FCE, CAE, CPE.

Dołącz do nas !!!

Zostaw swój adres email aby być w stałym w kontakcie z nami