Telefon: 781 423 505, 607 373 127     E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • NOWOŚĆ
  W NASZEJ SZKOLE!

  - kurs dla dzieci od 7 roku życia

  - kurs przygotowujący
  do egzaminu ósmoklasisty!  Czytaj więcej

5 powodów, dla których warto uczyć się języka angielskiego

Nie ma chyba w Polsce człowieka, który nigdy nie słyszałby angielskiego tekstu lub wyrażenia. Od dłuższego czasu język ten przeżywa okres swojej świetności i wykorzystuje się go niemal wszędzie. Dzięki niemu z łatwością można się porozumiewać się w wielu miejscach na ziemi. Czy warto więc się go uczyć?

Poniżej przedstawiamy 5 powodów, dla których język angielski jest niemalże niezbędny w życiu współczesnego człowieka i warto uczyć się go od najmłodszych lat.

1. Świat stoi przed Tobą otworem

W dzisiejszych czasach w niemal każdym zakątku świata ludzie znają chociażby podstawy angielskiego. Wybierając się na wakacje czy wyjazd służbowy nie znając tego języka, możesz mieć problemy z najprostszymi kwestiami, jak chociażby zakupy. Dlatego też warto poznać gramatykę i słownictwo angielskie, aby zaoszczędzić sobie stresów związanych z komunikacją.
Znając ten język, nie masz żadnych limitów w wyborze kraju na wakacje, bo masz pewność, że z łatwością dogadasz się w każdym kurorcie turystycznym.

2. Szybciej znajdziesz wymarzoną pracę

Nie od dziś wiadomo, że zapis o znajomości języków obcych w CV jest niewątpliwym atutem. Oznacza to, że wytrwale dążysz do celu i jesteś otwarty na nowe horyzonty. Dodatkowo, znając angielski, możesz dostać się do pracy w międzynarodowej firmie, zapewniającej atrakcyjne warunki i umożliwiającej dalszy rozwój kompetencji.

3. Pogłębisz swoją wiedzę i umiejętności

Szukając informacji na interesujące Cię tematy, często zapewne trafiasz na obcojęzyczne strony lub publikacje. Jeśli nauczysz się języka Szekspira, będziesz mógł korzystać z zagranicznych artykułów czy książek, a jednocześnie pogłębiać swoją wiedzę, której być może nie znalazłbyś w polskich bibliotekach.

4. Rozwiniesz swoje znajomości

Prawie każdy z nas z łatwością porusza się w wirtualnym świecie, korzystając z portali społecznościowych czy forach zrzeszających ludzi o podobnych zainteresowaniach. Jeśli nie ogranicza Cię bariera językowa, możesz poznać świetnych znajomych z całego świata i rozmawiać z nimi na każdy temat. Nigdy nie wiadomo, czy nie znajdziesz wśród nich prawdziwego przyjaciela, a nawet miłość swojego życia.

5. Zrozumiesz ulubionych artystów

Masz ulubiony zespół muzyczny? Znając angielski nie będziesz musiał już szukać w internecie tekstów i tłumaczeń – zrozumiesz każdy kawałek. Tak samo z filmami. Nie będziesz musiał szukać wersji z napisami lub lektorem. Będziesz mógł skupić się na świetnych przeżyciach.

Nie ulega wątpliwości, że angielski jest niezwykle ważnym ogniwem zarówno w rozwoju osobistym, jak i nawiązywaniu kontaktów. Dlatego sprawdź ofertę naszych kursów dla dzieci, młodzieży i dorosłych i zdobądź kolejną przydatną umiejętność!

 1. ELC Warszawa

Oddział Warszawa

Ul. Mokotowska 12 Warszawa 00-561
telefon: 781 423 505, 607 373 127
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czekamy na Ciebie!
Zostaw swój adres email aby być w stałym w kontakcie z nami